Mikrodermabrazja diamentowa - dowiedz się czym jest oraz kiedy przynosi najlepsze rezultaty

Data publikacji: 28.01.2020

W ostatnim czasie dbanie o wygląd i zdrowie skóry znacznie zyskuje na popularności. Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg stosowany w celu dokładnego jej oczyszczenia, dzięki czemu jest chętnie wybierana także w przypadku cery tłustej lub łojotokowej. Z tego artykułu dowiesz się na czym dokładnie polega oraz kiedy przynosi najlepsze rezultaty. Zapraszamy do lektury.

Czym jest mikordermabrazja

Mikrodermabrazja diamentowa jest jednym ze sposobów na skuteczne oczyszczanie skóry. Należy ona do grupy zabiegów polegających na mechanicznym ścieraniu martwego naskórka. Warto zwrócić uwagę na fakt, że mikrodermabrazji diamentowej nie wykonuje się tuż przed ważnym wyjściem. Ze względu na dużą skuteczność zabiegu, skóra może potrzebować kilka dni na regenerację. Należy bowiem podkreślić, że w wyniku mikrodermabrazji diamentowej dochodzi do głębokiego oczyszczenia, co dodatkowo powoduje powstawanie nowych komórek naskórka. Wysoka skuteczność zabiegu oraz jego specyfikacja sprawia, że może być on wykonywany nie tylko na twarzy, ale również na plecach oraz dekolcie.

Poznaj wskazania do wykonania zabiegu

Zastanawiasz się, czy także możesz wykonać mikrodermabrazję diamentową? Zabieg ten przeznaczony jest dla większości typów skóry z niedoskonałościami. Jeżeli więc zmagasz się z problemem zaskórników, rozszerzonych porów czy przebarwień to mikrodermabrazja diamentowa będzie dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem. Zabieg jest skuteczny także w walce z drobnymi zmarszczkami. W wyniku mikrodermabrazji diamentowej następuje bowiem usunięcie martwego naskórka, co w konsekwencji prowadzi do spłycenia powierzchni cery. Zabieg jest również polecany w przypadku osób, których skóra jest cienka, wrażliwa i podatna na różne alergie.

Jak przebiega zabieg

Czas trwania mikrodermabrazji diamentowej wynosi od 20 do 30 minut. Zabieg wykonywany jest przy użyciu głowicy pokrytej drobnymi diamentami, które jednocześnie usuwają martwy naskórek oraz zasysają go do wnętrza urządzenia. W przypadku mikrodermabrazji diamentowej stopień głębokości oczyszczania skóry ustalany jest indywidualnie. Zależy on nie tylko od grubości tkanki, ale także od warstwy martwego naskórka. Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem, który może być wykonywany co 2 tygodnie, a w szczególnie uzasadnionych wypadkach nawet co 7 dni. W zależności od stanu skóry, aby wykonać pełne oczyszczenie, potrzebnych jest od 2 do 10 zabiegów. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że po wizycie u kosmetyczki skóra jest znacznie bardziej podatna na niekorzystne działanie promieni UV, dlatego zaleca się stosowanie specjalnych kremów z filtrem ochronnym.

Jakie efekty przynosi zabieg

Do głównych efektów mikordermabrazji diamentowej możemy zaliczyć oczyszczenie porów oraz zmniejszenie łojotoku. W wyniku przeprowadzonego zabiegu następuje także redukcja przebarwień skóry. Mikrodermabrazja diamentowa jest stosowana również w celu wygładzenie płytkich zmarszczek oraz rozstępów. Usunięcie martwego naskórka prowadzi do poprawy napięcia skóry, co w widoczny sposób odmładza ją. Ze względu na swoje działanie zabieg mikordermabrazji diamentowej zalecany jest przez lekarzy w niektórych stanach trądzikowych.