Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja to nowoczesna metoda pielęgnacyjna, polegająca na mechanicznym złuszczaniu naskórka poprzez kontrolowany strumień mikrokryształków. Mikrodermabrazja to innowacyjna technika, która za pomocą łagodnego i mechanicznego złuszczania, w znacznym stopniu poprawia funkcjonowanie skóry. Zabieg ten do niedawna stosowany był jedynie w gabinetach lekarskich, a na chwilę obecną, głównie dzięki postępowi technologicznemu, znajduje szerokie zastosowanie również w kosmetyce. Jedną z najczęściej wykorzystywanych w tym celu metod jest tak zwana mikrodermabrazja diamentowa.

Na czym polega mikrodermabrazja diamentowa?

Mikrodermabrazja diamentowa to popularna metoda złuszczania naskórka, polegająca na mechanicznym ścieraniu jego warstwy rogowej za pomocą różnej wielkości głowic, które są pokryte drobnymi ziarnami diamentu napędzanymi podciśnieniem, wydobywającym się ze specjalnej pompy zasysającej. Dzięki łagodnemu usuwaniu górnych warstw naskórka, w jego najgłębiej położonej warstwie, dochodzi do tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek, które zastępują komórki uszkodzone. Mikrodermabrazja diamentowa jest szczególnie polecana tym osobom, które posiadają delikatną cerę, skłonną do alergii, a także do podrażnień. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa mniej więcej godzinę.

Wskazania do wykonania zabiegu mikrodermabrazji diamentowej

Mikrodermabrazja diamentowa wykorzystywana jest w celu redukcji wszelkich przebarwień, blizn, rozstępów oraz zmarszczek znajdujących się wokół oczu oraz ust. Zabieg ten znalazł także szerokie zastosowanie w poprawie wyglądu skóry w przypadku trądziku pospolitego, zmniejszenia łojotoku, a także w usuwaniu szorstkiego, zrogowaciałego naskórka. Mikrodermabrazja diamentowa poleca jest również osobom posiadającym roszerzone pory skórne, zakórniki oraz suchą i wiotką skórę. Zabieg wykazuje ponadto korzystne działanie w ramach powstrzymywania procesu starzenia się skóry.

Efekty zabiegu

Po wykonanym zabiegu mikrodermabrazji diamentowej skóra staje się gładka i przyjemna w dotyku, następuje eliminacja nadmiernego rogowacenia oraz suchości skóry. Zabieg powoduje zmniejszenie drobnych zmarszczek oraz redukcję zaskórników. Następuje wzmocnienie zdolności obronnych skóry oraz stymulacja mikrokrążenia, przyczyniajaca się do lepszego odżywienia komórek skóry.

Przed zabiegiem mikrodermabrazji diamentowej

Nie ma konieczności wykonania jakichkolwiek specjalnych zabiegów przygotowujących skórę do wykonania zabiegu mikrodermabrazji diamentowej. Należy jednak pamiętać o tym, aby na 5 dni przed jej wykonaniem unikać różnego rodzaju kremów do depilacji, woskowania, żelów i kremów peelingujących do twarzy, czy też szorstkich gąbek, bądź szczoteczek do twarzy.

Po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej

Po wykonanym zabiegu mikrodermabrazji diamentowej należy unikać opalania przez pierwsze 48 godzin. Konieczne jest także unikanie kąpieli w chlorowanej wodzie, również do 48 godzin po zabiegu. Należy ponadto pić około 8-12 szklanek wody dziennie, nawilżać skórę, a także stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym.