Jak chronić dłonie w trakcie porządków domowych?

Data publikacji: 17.11.2017

Istnieje wiele artykułów, czy wręcz poradników, dzięki którym możesz dowiedzieć się, w jaki sposób pielęgnować skórę dłoni, by jak najdłużej była ona gładka i piękna. Często jednak pomijają one jedną, za to bardzo istotną sprawę. Niezależnie od tego, jak często będziesz sięgać po kremy i maści, bez względu na to, jak dobrze będą one miały dopasowane składniki, nadal cera dłoni często jest narażana na szereg negatywnych czynników.

sprzątanie

Co szkodzi dłoniom?

Wszyscy pamiętają o tym, żeby chronić dłonie w trakcie chłodów,. Kremy natłuszczające są w zasadzie standardem. Czy jednak tylko mrozy prowadzą do niszczenia i pękania skóry? Jeśli dobrze się zastanowić, istnieje inna okoliczność, na którą warto zwrócić uwagę. Zwłaszcza, że w przeciwieństwie do niskiej temperatury, zagraża ona nie tylko w okresie zimowym. O czym mowa? O... domowych porządkach.

W trakcie wielu czynności związanych ze sprzątaniem, dłonie regularnie są narażane na działanie tzw. chemii domowej. Choć na cerę oddziałują tylko drobne ilości, fakt częstej ekspozycji na ten czynnik sprawia, że na dłuższą metę trudno uniknąć skutków ciągłej styczności z detergentami. Problem jest szczególnie mocny w przypadku mycia naczyń, choć rzecz jasna nie tylko.

Jak się chronić?

Teoretycznie można sięgać po bardziej „przyjazne” dla skóry, ekologiczne środki czyszczące, jednak nadal nie pozostaną one w pełni neutralne. Co innego pozostaje? Można zacząć stosować w trakcie sprzątania domu rękawiczki jednorazowe. Można je znaleźć w wielu sklepach, chociaż najlepiej zamawiać je ze sklepów z akcesoriami medycznymi, na przykład z www.hurtowniamedyczna.com.pl, ponieważ dzięki temu będziesz mieć pewność co do ich jakości.

Nie tylko porządki

Dłonie narażone są nie tylko w trakcie zmywania, czy mycia podłogi, lecz również w trakcie prac ogrodowych. Wtedy jednak głównym czynnikiem zagrażającym są nie detergenty, a otarcia, drobne skaleczenia oraz ryzyko powstania zgrubień na skórze. Również w tym przypadku niezbędne jest chronienie dłoni rękawiczkami, choć w tym przypadku w grę wejdą rękawiczki ogrodnicze.